Montepulciano d'Abruzzo 1984
Az. Agr. Emidio PepeDECANTED IN 2022. Intens robijnrode kleur met aroma's van rijp rood fruit en een prachtige kruidigheid. Mooie verfijnd droge smaak met een intense complexiteit en fijne tannine.
Herkomstbenaming
Montepulciano d'Abruzzo DOC
Druivenras(sen)
montepulciano
Stijl
Rijk & Uitbundig
Formaat
750 ml
Op voorraad
€ 492,40
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Az. Agr. Emidio Pepe | Italië | Abruzzen |
Over de maker
Emidio Pepe is geboren in 1932, een man van weinig woorden, vastberaden en attente waarnemer. Tot op de dag van vandaag zorgt hij nog steeds persoonlijk voor al zijn wijngaarden, van het snoeien tot de oogst. De natuur is leidend en met de ervaring van meer dan vijftig oogstjaren, weet hij hoe hij de wijngaarden en stokken moet begeleiden. Zonder ooit in te grijpen beschermd hij zijn wijngaarden tegen chemicaliën en hij baseert al zijn werk op de familietradities, respect voor de natuur, druif en terroir. Geassisteerd door zijn dochters en kleindochters is hij nog steeds de bepalende man op het domein al laat kleindochter Chiara zich steeds meer gelden in wijngaard en kelder.
Werkwijze
Biologisch-Biodynamisch
Details
| Wijngaard | De wijngaarden van Emidio Pepe liggen rondom het domein in Torano Nuovo. De Gran Sasso bergen zorgen voor een verkoelende luchtstroom en ook de Adriatische zee brengt verkoeling. Hierdoor is een langzame rijping gegarandeerd. De bodem van de wijngaarden bestaat uit kalkrijke klei en kalkgesteente. Het microklimaat zorgt voor een unieke ligging om de grootste wijnen te maken. |
|---|---|
| Vinificatie | Na de handmatige oogst worden de druiven met de voeten geplet in een grote houten kuip. Per keer wordt 350 kg per gedurende 40-45 minuten getreden, waardoor een intense schilinweking, . Hierdoor geeft de schil materie, smaken en aroma's vrij. Deze methodezorgt voor een zachte persing van de druiven en de steeltjes blijven intact. De most gist in kleine betonnen tanks, waar de spontane gisting begint en 30-35 dagen duurt. Van beton gaat de wijn rechtstreeks de fles in om zijn lange verbetering op fles te beginnen. |
| Jaargang | 1984 |
| Houtgebruik | Neen |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 13.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
-
wijnen die u wellicht ook interesseren
Productgalerij overslaan
wijnen die u wellicht ook interesseren
€ 11,50
Terreur Nocturne Grenache Blanc
2025
| Producent | Les Producteurs Réunies |
|---|---|
| IGP Pays d’Oc | IGP Pays d’Oc |
