Volnay 2023
Domaine Yvon ClergetDeze Volnay is een klassiek voorbeeld van de appellatie, zeer elegant, mooi rood fruit in geur en smaak en een fijne lange afdronk. Prachtige voorbeeld van de klasse van de pinot noir-druif.
Herkomstbenaming
Volnay
Druivenras(sen)
pinot noir
Stijl
Rijk & Uitbundig
Formaat
750 ml
Op voorraad
€ 65,00
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Domaine Yvon Clerget | Frankrijk | Bourgogne - Côte de Beaune |
Over de maker
Het Domaine Y. Clerget is één van de oudste domeinen van Bourgogne. Reeds sinds 1268 en dus al 28 (!) generaties maakt de familie wijn en is dus nauw verbonden met de streek en het terroir van Bourgogne. Sinds 2015 is Thibaud Clerget (1991) verantwoordelijk voor de vinificatie op het familiedomein. Hij bewerkt zijn zes hectare wijngaarden met een ongekende precisie en met respect voor de natuur. Met wijngaardbezit in Volnay, Pommard, Clos de Vougeot en Meursault waakt hij iedere dag over het familiebezit. De kelders bevinden zich in Pommard en hier worden de wijnen met een ongekende passie en talent opgevoed.
Werkwijze
Biologisch werkend
Details
| Wijngaard | Het bezit van de familie Clerget in de aop Volnay is 1,05 hectare groot en de wijngaard is aangeplant in de jaren zeventig. De stokken zijn terug te vinden op de Lieux-dits Ez Echards en Les Petits Gamets. De bodem is hier rijk aan alluviale afzettingen. |
|---|---|
| Vinificatie | De vinificatie bij Thibaud is sterk afhankelijk van de jaargang. Het ene jaar wel en het andere jaar geen vinification entière, gebruik van nieuw eiken is afhankelijk van de herkomstbenaming etc. Deze Volnay Village heeft echter nooit nieuw eiken. De opvoeding op eiken vaten van 228 liter is 12 maanden en hierna verblijft de wijn nog gedurende 4 maanden op tank na het blenden. In 2019 zijn alle trossen ontsteelt. Zes vaten gemaakt in 2019. |
| Jaargang | 2023 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 13.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
