Savage Red 2023
Savage WinesMooie robijnrode kleur. Veel rood fruit en florale tonen in de geur, maar ook een zekere kruidigheid. Deze is typerend voor syrah. De smaak is elegant, complex en in alles is dit een grote wijn.
Herkomstbenaming
Stellenbosch
Druivenras(sen)
syrah
Stijl
Rijk & Uitbundig
Formaat
750 ml
Op voorraad
€ 38,50
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Savage Wines | Zuid-Afrika | Stellenbosch |
Over de maker
Duncan Savage studeerde in 2002 af aan de Elsenburg Agricultural College, als één van de topstudenten. In datzelfde jaar begon hij ook als wijnmaker te werken bij Cape Point Vineyards. In 2004 werd hij daarnaast verantwoordelijk voor de wijngaarden, oftewel de “viticulturist”. Duncan is een traditionele wijnmaker, die dus ook traditionele wijnmaak-methodes hanteert in de kelder. Hij werkt niet alleen met edelstalen tanks, maar ook met eiken vaten en amfora’s van klei. Vanaf 2011 kreeg hij de mogelijkheid, om ook wijnen te gaan maken onder zijn eigen naam. Duncan heeft in de loop der jaren leren omgaan met wijngaarden gelegen aan de kust en op grotere hoogte, zogenaamd coolclimate terroir. De kennis die hij heeft opgedaan, komt terug in de wijnen onder zijn eigen naam. De rode wijnen hebben geen hoog alcoholpercentage. Zij zijn eerder rank en elegant, in plaats van dik en rijp, zoals men zo vaak ziet in de nieuwe wereld.
Werkwijze
Biologisch werkend
Details
| Wijngaard | Deze wijn wordt gemaakt van fruit uit het zuidelijke deel van Stellenbosch op de Polkadraai Hill. De bodem bestaat hier voornamelijk uit “decomposed granite”. De wijngaard wordt volledig biologisch bewerkt. |
|---|---|
| Vinificatie | 50% whole-bunch-fermentatie. Na de oogst worden de druiven vergist en gelagerd op oude houten vaten van Frans eiken van 500 liter, gedurende 13 maanden. Hierna nog 9 maanden op ei-vormige houten foeders. Er is minimale interventie tijdens de vinificatie, om zoveel mogelijk het terroir te laten terugkomen in de wijnen. |
| Jaargang | 2023 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 13.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
