SJ Anteportalatina 2017
Bodegas PujanzaLet op dit betreft een magnum! Deze wijn weerspiegelt het terroir. Veel florale tonen en citrusfruit. In smaak ook duidelijk mineraliteit, complexiteit en veel inhoud. Indrukwekkend lange afdronk.
Herkomstbenaming
Rioja
Druivenras(sen)
viura
Stijl
Filmend & rond
Formaat
1500 ml
Op voorraad
€ 131,70
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Bodegas Pujanza | Spanje | Rioja |
Over de maker
Bodega Pujanza is een domein van Carlos San Pedro en hij heeft zijn wijngaarden rond Laguardia in Rioja Alavesa. In totaal zo’n 40 hectare wijngaarden in een radius van 4 kilometer. Carlos begon de winery met als uitgangpunt het land, de bodem en de historische, unieke waarden van de Rioja streek. Daarom heeft hij gekozen om enkel te werken met tempranillo en viura. Op de verschillende wijngaarden staan de druiven aangeplant en de wijnen worden per wijngaard gemaakt, uitgezonderd de PUJANZA. Deze wijn komt van 23 verschillende plots in Laguardia.
Werkwijze
Biologisch werkend
Details
| Wijngaard | Een wijn van druiven afkomstig van single-vineyard, welke in 1989 volledig is herplant met enkel viura. De wijngaard (3,5 hectare) heeft een bodem met voornamelijk kalkrijke klei en een hoog calciumgehalte. |
|---|---|
| Vinificatie | Na een koude maceratie volgt een vinificatie, waarbij de alcoholische gisting plaats vindt op roestvrijstaal. Na drie dagen wordt de wijn overgestoken naar eiken vaten van 225 en 500 liter en hierop verblijft de wijn gedurende 12 maanden. |
| Jaargang | 2017 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 14% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
