Puligny-Montrachet 1er Cru Le Cailleret 2022
Domaine Boyer-MartenotEen ongelooflijk rijke geur en dito smaak. Explosief, veel reserve, goede aciditeit en een enorm rijpingspotentieel. Grote wijn van een groot terroir. Bekijk hier ons assortiment van Domaine Boyer-Martenot.
Herkomstbenaming
Puligny-Montrachet 1er Cru
Druivenras(sen)
chardonnay
Stijl
Filmend & rond
Formaat
750 ml
Op dit moment niet beschikbaar
€ 249,95
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Domaine Boyer-Martenot | Frankrijk | Bourgogne - Côte de Beaune |
Over de maker
Dit domein kent één van de meest bescheiden wijnmakers van het dorp Meursault. De zoon van Yves Boyer, Vincent, vinifieert tegenwoordig de wijnen. Vincent heeft de beschikking over opmerkelijke wijngaarden in Meursault zoals L’Ormeau, Les Tillets, Les Narvaux, Les Genevrières en Charmes. Zijn wijnen zijn stuk voor stuk schoolvoorbeelden van de klasse, die de chardonnay-druif kan bereiken in de Côte de Beaune. Het zijn wijnen die nog zeer lang kunnen worden bewaard, maar ook in hun jeugd reeds aangenaam zijn om te drinken.
Werkwijze
Biologisch werkend
Details
| Wijngaard | Een wijngaard voor intimi of de ware Bourguignon. Le Cailleret ontleent de naam aan de kiezels (cailloux) die voorkomen in de bodem naast uiteraard de kalk. Le Cailleret wordt door een muur gescheiden van de bekendste grand cru namelijk Le Montrachet. |
|---|---|
| Vinificatie | Bij Boyer-Martenot worden alle druiven met de hand geplukt en na ontvangst in de kelder geperst met een pneumatische pers. De fermentatie wordt temperatuur gecontroleerd en de opvoeding is op houten fusten van 225 liter en op betonnen eieren. Eén derde deel van deze vaten is nieuw en totaal is er een lagering van 20 maanden. Eenmaal per week wordt er gebattoneerd. |
| Jaargang | 2022 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 14.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
