Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
Wijnkooperij de Lange - importeur van unieke wijnen - Verkoop uitsluitend online
Bestel- & Proeflijsten
  • Leeftijdsverificatie

    Het aanbod van onze online shop is gericht op mensen die minimaal 18 jaar oud zijn.
    Bevestig uw leeftijd om door te gaan.

De wijnmaker

De producent Land Streek
Mixtura Wines Spanje Galicië
Over de maker Wijnmaker Gutier Seijo heeft zijn sporen als wijnmaker wel verdiend. Hij wordt gerekend tot één van de pioniers van Galicië en zijn Mixtura is een project met de oude wijngaarden langs de rivieren Sil en Miño op de grens van Spanje en Portugal. De wijngaarden liggen in verschillende streken als Valdeorras, Bierzo, Ribeira Sacra. Ribeiro en Rias Baixas. Alle wijngaarden worden bewerkt volgens de regels van de biologische wijnbouw en de vinificatie is zo natuurlijk mogelijk op betonnen eieren en oude stockinger vaten. Toevoeging van sulfiet is minimaal en enkel bij het bottelen. Mixtura is eerder een ideologie dan een standaard wijnbedrijf. Een project waarin Gutier al zijn vaardigheden als wijnmaker kan laten zien met de vrijheden alsof een kunstenaar in zijn atelier.
Werkwijze Biologisch werkend

Details

Wijngaard Gemaakt met treixadura en albariño van drie verschillende percelen. De treixadura komt uit het Ribeiro-gebied, met de hand geoogst in verschillende wijngaarden op een hoogte tussen 90 en 200 meter, met bodems van sabrego (afgebroken graniet). Een deel van de albariño is afkomstig van een wijngaard in Condado do Tea, de meest zuidelijke subzone van Rías Baixas, grenzend aan Portugal. De wijngaard ligt op het zuiden, op een hoogte van 400 meter, geplant op zandgronden van afgebroken graniet, met een Atlantisch klimaat dat warmer is dan de naburige subzone van de Salnés-vallei. Het andere deel van de albariño voor de blend komt uit Melgaço, een dorp en deelgebied van de Portugese Vinho Verde D.O. De bodems hier zijn ook zandig afgebroken graniet en worden beïnvloed door een koel Atlantisch klimaat.
Vinificatie Met de hand geoogste trossen worden geselecteerd in de wijngaard, alleen perfect rijp fruit wordt geselecteerd voor Mixtura. Fermentatie met inheemse gisten in groot formaat Stockinger foeders, gevolgd door 12 maanden in dezelfde vaten op de droesem. Malolactische fermentatie is spontaan. De wijn rijpt vervolgens in betonnen eieren gedurende 12 maanden. Niet geklaard en ongefilterd gebotteld, met minimale toevoeging van sulfiet bij het bottelen.
Jaargang 2020
Houtgebruik Neen
Bewaarpotentieel tot 10 jaar na oogst
Alcoholpercentage 13%
Afsluiter Natuurkurk

wijnen die u wellicht ook interesseren

KINKI 2021

Producent Veronica Ortega
Streek Bierzo

€ 36,80

Mixtura Red 2018

Producent Mixtura Wines
Streek Galicië

€ 56,10

Mix Tinto 2019

Producent Mixtura Wines
Streek Galicië

€ 28,40

Les Manyes 2019

Producent Terroir al Limit
Streek Priorat

€ 225,90

Cobrana 2020

Producent Veronica Ortega
Streek Bierzo

€ 44,50

Les Tosses 2019

Producent Terroir al Limit
Streek Priorat

€ 225,90

Pedra de Guix 2021

Producent Terroir al Limit
Streek Priorat

€ 72,90

ROC Mencia 2019

Producent Veronica Ortega
Streek Bierzo

€ 44,40

Mixtura Green 2020

Producent Mixtura Wines
Streek Galicië

€ 55,95