Mev Kirsten 2024
The Sadie Family WinesIn de geur mooie tonen van citrus en eerder perzik dan abrikoos. Op de achtergrond ook bloemen en gedroogde kruiden. De smaak is mooi rijk met voldoende aciditeit. De afdronk is lang en overweldigend. Bekijk hier ons gehele assortiment aan The Sadie Family Wines.
Herkomstbenaming
Stellenbosch
Druivenras(sen)
chenin blanc
Stijl
Aromatisch
Formaat
750 ml
Op allocatie
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| The Sadie Family Wines | Zuid-Afrika | Stellenbosch |
Over de maker
Eben Sadie wordt gerekend tot de pioniers in de Zuid-Afrikaanse wijnbouw. Door zijn inzicht kan gezegd worden, dat de regio Swartland in een geheel ander daglicht kwam te staan. Het was Eben, die hier de oudere wijngaarden vond en er zijn befaamde Columella en Palladius maakte. In 2012 startte hij met een serie wijnen, die ook wel de “Ouwingerdreeks” wordt genoemd. Een serie wijnen van wijngaarden met zeer oude wijnstokken en de wijnen die ervan gemaakt worden, zijn verbluffend. Door lage rendementen en het vakmanschap van Eben Sadie, is een nieuwe serie topwijnen van de Kaap geboren.
Details
| Wijngaard | Wijn van enkel chenin blanc, afkomstig van een wijngaard in Jonkershoek Vallei in Stellenbosch, welke gezien wordt als oudste chenin blanc-wijngaard van het land. De wijn is vernoemd naar de, in 2015, overleden eigenaresse van de wijngaard. De bodem is rijk aan graniet en de wijngaard is grotendeels aangeplant in de jaren ’20 van de vorige eeuw. Omdat de wijnstokken langzaam aan het afsterven zijn, is er veel werk in de wijngaard nodig om het leven van de stokken te verlengen. |
|---|---|
| Vinificatie | Druiven van deze wijngaard worden op andere wijze gevinifeerd dan de andere wijnen in de Ouwingerdreeks. Hier ondergaan de druiven eerst een “maceration carbonique” alvorens de fermentatie start. De oogst is overigens vrij vroeg in deze wijngaard om meer aciditeit en fraicheur te behouden in de wijn, de opbrengst is niet meer dan 25 hl/ha. Mede door de leeftijd van de stokken is er een kans op oxidatie, dit is de reden dat er iets eerder geplukt wordt en er een andere wijze van vinifiëren wordt toegepast. De wijn is niet geklaard noch gefilterd en kan het beste voor drinken gedecanteerd worden. |
| Jaargang | 2024 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 14% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
