Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
Wijnkooperij de Lange - importeur van unieke wijnen - Verkoop uitsluitend online
  • Leeftijdsverificatie

    Het aanbod van onze online shop is gericht op mensen die minimaal 18 jaar oud zijn.
    Bevestig uw leeftijd om door te gaan.

De wijnmaker

De producent Land Streek
Vignoble des Cabottes Frankrijk Bourgogne - Côte de Beaune
Over de maker Opgericht in 2025 en onderdeel van Artémis Domaines is Vignoble des Cabottes één van de nieuwste wijnhuizen in Bourgogne. Met de 35 hectare aan wijngaarden verdeeld over onder meer 10 hectare aan Grand Cru's en 22 hectare aan premier cru's heeft wijnmaker Frédéric Weber de beschikking over een uniek terroir. Veel wijngaarden worden reeds biologisch bewerkt, maar de certificering zal gaan volgen. Montrachet, Corton-Charlemagne, Chevalier-Montrachet, Beaune 1er Cru Grèves Vignes de l’Enfant Jésus, Meursault 1er Cru Perrières zijn enkele van de prestigieuze wijngaarden die tot het wijngaardbezit behoren. 
Werkwijze Biologisch werkend

Details

Wijngaard De druiven voor deze wijn zijn afkomstig de premier cru Les Genevrières binnen de herkomstbenaming Meursault.  Les Genevrières is gelegen naast de premier cru's Perrières, Charmes en Porusots. De wijngaard meet 1,85 hectare van de 16,48 hectare die de appellatie groot is. Kiezelrijke bodem met kalkrijke klei en afzettingen van ijzer.
Vinificatie De oogst is manueel en in kistjes van 13 kilo. Er is een zachte persing die tot 2 uur in beslag neemt. Hierna volgt de gisting, gedurende 21 maanden, op eiken vaten van 225 liter waarvan 30% nieuw is. De wijnen worden geblend en verblijven dan 3-4 maanden op roestvrijstaal.
Jaargang 2023
Houtgebruik Ja
Bewaarpotentieel 10 jaar en langer na de oogst
Alcoholpercentage 13.5%
Afsluiter Natuurkurk