La Grande Pièce 2023
Château de PlaisanceEen droge houtgelagerde chenin van een wijngaard dichtbij de Chaume-appellatie. Rijk en vol met citrusfruit en steenfruit. Houtlagering is verfijnd aanwezig met goede mineraliteit. Goede inhoud en absoluut een "foodwine".
Herkomstbenaming
Anjou
Druivenras(sen)
chenin blanc
Stijl
Filmend & rond
Formaat
750 ml
Op voorraad
€ 51,95
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Château de Plaisance | Frankrijk | Loire |
Over de maker
Château de Plaisance is tot 2019 eigendom geweest van de familie Rochais. In dit jaar was het Vanessa Cherruau die het domein overnam met haar team en verder voort borduurde op de weg ingezet door de familie Rochais. Vanaf 1995 werkten zij al biologisch en vanaf 2008 zelfs volledig biodynamisch. Er is in totaal 25 hectare aan wijngaard waarvan 20 hectare beplant met chenin blanc. In de wijngaard wordt er goed "geluisterd" naar de stokken en biodiversiteit gestimuleerd. De benadering in de kelder is gelijk, weinig tot geen interventie en geen gebruik van additieven enkel kleine hoeveelheden sulfiet.
Werkwijze
Biologisch gecertificeerd
Details
| Wijngaard | De wijngaard voor deze wijn is terug te vinden dichtbij de Chaume en Quarts de Chaume-appellatie. De wijngaard is 0,8 hectare groot en de bodem bestaat uit zandgesteente en vulkanisch gesteente. Stokken geplant begin jaren '70. |
|---|---|
| Vinificatie | Na de manuele oogst volgde een langzame koude persing. 100% van de wijn verbleef gedurende 12 maanden op oude eiken vaten. Gedeeltelijke malolactische gisting. |
| Jaargang | 2023 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | tot 8 jaar na de oogst |
| Alcoholpercentage | 13.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
