Corton-Renardes Grand Cru 2023
Domaine C & G BoillotRijk, dicht karmozijnrood. Het boeket toont ook een diepte van rijpe pruimen en rood fruit, met een goede kristallijne ruggengraat. Rijk complex fruit, met het wildere Renardes-karakter. Heerlijke lange afdronk met een glanzende in plaats van tanninerijke afdronk.
Herkomstbenaming
Corton - Renardes
Druivenras(sen)
pinot noir
Stijl
Rijk & Uitbundig
Formaat
750 ml
Op allocatie
De wijnmaker
| De producent | Land | Streek |
|---|---|---|
| Domaine C & G Boillot | Frankrijk | Bourgogne - Côte de Beaune |
Over de maker
In 2022 startten Camille en Guillaume hun domein in Meursault. Camille is afkomstig uit een wijnfamilie in Pommard en Guillaume kennen wij natuurlijk van zijn familiedomein Henri Boillot. Hier heeft Guillaume sinds 2012 eerst alle rode en vanaf 2020 ook alle witte wijnen gemaakt. De wijnen bij dit nieuwe familiedomein worden qua stijl bijna gelijk gemaakt als op het familiedomein. Vinification integrale voor de rode wijnen en een klassieke witte wijnbereiding voor de witte wijnen. Het verschil is de élevage, deze is iets korter en de wijnen zijn hierdoor iets verfijnder qua stijl. In de wijngaarden wordt biologisch gewerkt met biodynamische benadering.
Werkwijze
Biologisch werkend
Details
| Wijngaard | Een gedeelte van de befaamde Corton-heuvel waar bruine klei met kalkgesteente de belangrijkste componenten zijn in de bodem. Befaamde grondbezitters hier zijn Domaine de la Romanee-Conti en Domaine Leroy. Het is een zeldzame grand cru. |
|---|---|
| Vinificatie | Bij Camille en Guillaume Boillot wordt de rode wijnbereiding toegepast, volgens de vinification integrale. Een unieke methode waarbij hele druiven direct in het vat worden gedaan en de gehele vinificatie in het vat plaats vindt. Alle aroma’s blijven zo goed bewaard. Voor deze wijn zijn alle barriques die gebruikt worden nieuw. |
| Jaargang | 2023 |
| Houtgebruik | Ja |
| Bewaarpotentieel | 10 jaar en langer na de oogst |
| Alcoholpercentage | 13.5% |
| Afsluiter | Natuurkurk |
